مشترک گرامی، با پرداخت غیر حضوری بهای برق مصرفی خود، در هزینه و زمان صرفه جویی نمایید. متقاضیان و مشترکین محترم : جهت تسهیل در دریافت خدمات انشعاب برق، به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه فرمایید. کلیه مشترکین خانگی از تاریخ 1393/1/1 به استناد بند "ج" تبصره 15 قانون بودجه کل کشور مشمول خدمات بیمه مشترکین برق می باشند.
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 5311
 بازدید امروز : 738
 کل بازدید : 3608389
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/0937
سایتهای مرتبط


 
نظرسنجی
نظر شما در مورد این وب سایت چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

اوقات شرعی

 

مدیریت مصرف انرژی برق در خانه

یکی از راهکارهای مدیریت مصرف انرژی برق استفاده از کنتورهای هوشمند و دیجیتال می باشد که می توان از آن  به عنوان ابزاری برای هدایت مصرف کنندگان در جهت اعمال مدیریت مصرف نام برد.

با توجه به اینکه در استان ایلام حدود 42 درصد مصرف برق در بخش خانگی است بنابراین در زمان پیک مصرف هم حدود 42 درصد و شاید بیشتر مصرف در این بخش وجود دارد. لذا با تعیین نقش هر کدام از وسائل برقی خانگی می توان در مدیریت مصرف در بخش خانگی بدون ایجاد محدودیت ، صرفه جویی های زیادی بعمل آورد. ابتدا ما در این رهنمود سهم هر کدام از وسائل برقی خانگی را مشخص، سپس نسبت به ارائه راهکار اقدام خواهد شد. مؤلفه های تشکیل دهنده بار خانگی عبارتند از : 1- روشنایی که حدود 39 درصد سهم مصرف را دارند 2-  یخچال و فریزر حدود 38 درصد مصرف  3- لوازم صوتی و تصویری حدود 9 درصد  4- حدود 7 درصد مصرف ماشین لباسشویی و 7 درصد سایرمصارف می باشند.

لازم به توضیح است که در تابستان حدود 30 درصد از سهم مصرف به وسائل خنک کننده تعلق دارند اما در فصل گرما حدود 10 درصد از مصرف روشنایی کم خواهد شد.

بنابراین خاموش کردن لامپ های اضافی ، تمیز کردن لامپ ها ، استفاده از روشنایی طبیعی، استفاده از لامپ های کم مصرف و پر بازده، طراحی مناسب روشنایی ، عدم استفاده از تجهیزات پرمصرف در ساعت پیک شبکه ( حدود ساعت 7:30 الی ساعت 23:30)، پرهیز از روشنایی تجملی ، چیدمان مناسب اسباب خانه و استفاده از لوازم برقی دارای برچسب انرژی بخشی از راهکارهای مدیریت مصرف در خانه است.

 

علی عسگر رشیدی

 

ورود
 
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
ساعت
جمعه ٣١ فروردين ١٣٩٧
عنوان
عنوان

بار مصرف برق

صرفه جویی در برق