مشترک گرامی، با پرداخت غیر حضوری بهای برق مصرفی خود، در هزینه و زمان صرفه جویی نمایید. متقاضیان و مشترکین محترم : جهت تسهیل در دریافت خدمات انشعاب برق، به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه فرمایید. کلیه مشترکین خانگی از تاریخ 1393/1/1 به استناد بند "ج" تبصره 15 قانون بودجه کل کشور مشمول خدمات بیمه مشترکین برق می باشند.
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 14933
 بازدید امروز : 358
 کل بازدید : 3608009
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0/1250
سایتهای مرتبط


 
نظرسنجی
نظر شما در مورد این وب سایت چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

اوقات شرعی

 

دستورالعمل نحوه قطع برق مشترکین بدهکار :

 

هدف :

هدف از تهیه و تدوین این دستورالعمل تشریح نحوه قطع برق مشترکین بدهکار در سطح شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام میباشد.

1- نحوه قطع برق مشترکین بدهکار

1-1- مسئول پیگیری مطالبات نسبت به استخراج لیست مشترکین بدهکار برحسب میزان بدهی ومهلت پرداخت اقدام می نماید ( اولویت و سقف مبلغ بدهی با توجه به توان اجرایی برای عملیات قطع برق انشعابات بدهکار تعیین میگردد )

1-2- لیست تهیه شده توسط رئیس اداره خدمات مشترکین و مدیر برق شهرستان بررسی و پس از مشخص شدن مشترکینی که انشعاب آنها باید قطع گردد امضاء میشود.

1-3- لیست قطع با توجه به بند 1-2 در اختیار سیمبان انشعابات / مأمور قطع/ پیمانکار جهت اقدام قرار میگیرد.

1-4- مأمور قطع / سیمبان انشعابات / پیمانکار به آدرس ثبت شده در لیست مراجعه کرده و نسبت به قطع برق انشعاب مشترک بدهکار اقدام می نماید.

1-5- مأمور قطع پس از انجام عملیات قطع برق مشترکین بدهکار گزارش کار خود را بصورت مکتوب طی لیست تحویلی به مسئول پیگیری وصول مطالبات ارائه میدهد واحد مذکور نیز نحوه عملکرد مأمور قطع را بررسی و کنترل و نزد خود نگهداری مینماید.

1-6- چنانچه مشترک نسبت به پرداخت بدهی برق مصرفی و هزینه های وصل مجدد اقدام می نماید مراتب طبق فرم وصل مجدد به شماره 47- ف ر- خ م به مأمور وصل اعلام که مأمور مذکور نیز پس از وصل انشعاب مشترک نتیجه اقدامات خود را در ا« درج می نماید.

یادآوری 1: یک نسخه از لیست مشترکینی که برق آنها قطع شده است در اختیار واحد اتفاقات و عملیات قرار میگیرد تا از وصل این انشعابات بجز با ارائه مدارکی مبنی بر پرداخت بدهی خودداری نمایند.

یادآوری 2: در موارد خاص صرفاً با مجوز مدیر امور برق شهرستان وصل مجدد انشعاب بدون پرداخت بدهی امکان پذیر است.

در این موارد مشترک باید تعهد کتبی مبنی بر پرداخت هزینه قطع و وصل بسپارد.

 

یادآوری 3 : چنانچه به هر علتی مشترک بدهکار از عهده پرداخت یکجا بدهیها بر نیاید با دستور مدیر عامل میتوان بدهیها را بصورت اقساط دریافت نمود در این رابطه هماهنگی لازم با کارشناس حقوقی و دفتر هماهنگی خدمات مشترکین بعمل خواهد آمد.

2- نحوه قطع برق دوایر دولتی و مشترکین حساس

با توجه به اینکه قطع برق برخی از مشترکینی که فعالیت آنها در ارتباط با خدمات عمومی بوده باعث اختلال در سیستم خدمات رسانی عمومی میگردد لذا به منظور جلوگیری از بروز مشکلات بصورت زیر اقدام خواهد میشود.

2-1- با پیشنهاد اداره خدمات مشترکین اخطار کتبی از طریق مدیر برق شهرستان بعنوان واحد/ اداره مشترک بدهکار با دادن مهلت 15 روز جهت پرداخت بدهی ارسال میشود.

2-2- پس از سپری شدن مهلت داده شده وضعیت بدهی انشعاب مذکور مورد بازبینی قرار داده و پس از هماهنگی با مشترک مورد نظر در صورت عدم پرداخت بدهی نسبت به قطع برق انشعاب مطابق مندرجات این دستورالعمل اقدام می شود.

 

 

ورود
 
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
ساعت
جمعه ٣١ فروردين ١٣٩٧
عنوان
عنوان

بار مصرف برق

صرفه جویی در برق