۱۴۰۰ پنج شنبه ۳۰ دي
شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام
تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
انتخاب رنگ:
دسته بندی مطالب
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام نتایج مصوبات سفر رئیس جمهور به استان را تشریح کرد
وضعیت مصوبات حوزه برق در پی سفر رئیس جمهور با استان ایلام؛
دکتر "هادی شیرخانی" اظهار کرد: به همت پرسنل شرکت توزیع نیروی برق استان بهسازی 110 روستا در سال جاری در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه اولین استان در سطح کشور بوده‌ایم که روستاهای بدون برق را برق‌دار کرده‌ایم البته اولین استان نیز در تجهیز عشایر کوچرو به برق بوده‌ایم که توانسته‌ایم در فاز اول طرح، برق 2400 خانوار عشایر را تامین و در ادامه 300 خانوار مابقی را با واگذاری پنل خورشیدی به برق تجهیز کنیم.

دکتر "هادی شیرخانی" اظهار کرد: به همت پرسنل شرکت توزیع نیروی برق استان بهسازی 110 روستا در سال جاری در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه اولین استان در سطح کشور بوده‌ایم که روستاهای بدون برق را برق‌دار کرده‌ایم البته اولین استان نیز در تجهیز عشایر کوچرو به برق بوده‌ایم که توانسته‌ایم در فاز اول طرح، برق 2400 خانوار عشایر را تامین و در ادامه 300 خانوار مابقی را با واگذاری پنل خورشیدی به برق تجهیز کنیم.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام با تاکید بر اینکه اکنون به سوی بازسازی و بهسازی شبکه برق روستائی رفته و با 55 درصد پیشرفت فیزیکی، روند مناسبی را طی کرده‌ایم، افزود: از 110 روستای استان، 50 روستا به طور کامل عملیات بازسازی و بهسازی صورت گرفته و تاکنون مبلغی بالغ بر 132 میلیارد ریال هزینه شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه اعتبار مصوب در جریان سفر رئیس جمهور با استان در حوزه برق 250 میلیارد ریال بوده است، گفت: تاکنون از منابع استانی هیچ استفاده‌ای در حوزه برق نشده است.

 

شیرخانی با اشاره به اهمیت پیگیری و انجام مصوبات سفر رئیس جمهور و کاهش هزینه‌ها در تحقق امور مطرح شده، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه شرکت گاز ایلام موظف به تامین گاز 100 روستای استان شده است در حالی که شرکت توزیع برق در تمام آن روستا شبکه‌ی برق احداث نموده، پس بیاییم و برق را به عنوان سوخت جایگزین برای تامین نیاز روستائیان مطرح کنیم به این شکل که با اجرای تعرفه‌های تخفیف‌دار، معادل هزینه‌ی گاز مصرفی از روستائیان از سوی شرکت برق گرفته شود و مابه التفاوت آن از محل گاز مصرفی نیروگاه‌ها با شرکت گاز دریافت شود.

 

وی به مزیت‌های اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: از یک سو هزینه توسعه شبکه گاز به اقتصاد کشور و استان تحمیل نمی‌شود، همچنین قسمتی از محیط زیست تخریب نمی‌گردد و از جهت دیگر سرعت بهره‌مندی مردم روستاها از این نعمت بالا می‌رود.

 

شیرخانی با بیان اینکه هزینه بهره‌برداری بیشتر از احداث است، تصریح کرد: باید در سال‌های متمادی دو دستگاه موازی برق و گاز شبکه را بهره‌برداری و نگه‌داری نمایند بنابراین پیشنهاد می‌گردد به عنوان نمونه در سطح روستاهای استان که حتی در اوج مصرف تابستان در حدود 200 ساعت برق مصرفی دارند، به جای احداث شبکه گاز از برق استفاده کنند و در صورت موفقیت در کشور نیز طرح گردد.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام در مورد ارائه خدمت در مناطق حاشیه نشین و اینکه شبکه برق را در هانیوان شمالی احداث نموده، اظهار کرد: متاسفانه خیلی از ساکنین به حریم اجتماعی حمله کردند و حاضر به خرید انشعاب نیستند. علت هم این است که نمی‌خواهند هزینه خرید انشعاب و برق مصرفی را پرداخت کنند از اینرو اقدام به مصرف غیرمجاز می‌کنند در این راستا از دستگاه قضا و نیروی انتظامی می‌خواهیم برای مقابله با متجاوزین حقوق اجتماعی به ما کمک کنند و متخلفین را موظف به خرید انشعاب کنیم.

 

وی همچنین به مناطق حاشیه نشین میلاد و پیچ آشوری اشاره کرد و متذکر شد: متاسفانه دیدن چنین رویه‌ای از سوی اهالی، تعداد دیگری از ساکنین را ترغیب به مصرف غیرمجاز کرده است. علاوه بر این بر شبکه برق فشار می‌آید و از جهت دیگر بدمصرفی نیز بالا رفته و از همه مهم‌تر بداخلاقی‌های اجتماعی و فرهنگی توسعه می‌یابد بنابراین با رفع موانع قانونی و همچنین تسهیل استفاده از امکانات معابر، شرکت را در ارائه خدمت به مردم یاری کنید.

 

شیرخانی خطاب به مدیران دستگاه‌ها و تقاضای تهیه دستگاه مولد اضطراری معادل با نیازهای ضروری ارگان برای ارائه خدمت، تصریح کرد: همه‌ی دستگاه‌های اداری، اجرایی، خدماتی، درمانی و انتظامی در اولویت قطع برق هستند و از آنجاییکه برق اهمیت بالایی در حفظ امنیت دارد و اولویت با مصرف خانگی است، دستگاه‌ها تا قبل از شروع فصل گرما نسبت به تجهیز خود به مولد اضطراری برق اقدام کنند.

 

تاریخ:
1400/10/13
تعداد بازدید:
99
نویسنده:
روابط عمومی
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق ایلام می باشد.
Powered by DorsaPortal