شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام
۱۴۰۱ سه شنبه ۱۸ بهمن
1398/03/11 /Dorsapax/Data/Sub_0/File/enews_EToolsFile_mmmmm-53bfaef6-dcf2-43ef-984a-ec76616f2da0.jpg
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان ایلام

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری مصرف برق در استان 40 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته که این روند بسیار نگران کننده است. 

 دکترهادی شیرخانی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه گفت: با توجه به پیش‌بینی شرکت توانیراوج (پیک) مصرف برق کشور در سال جاری 62 هزار مگاوات مصرف است که متاسفانه تا این لحظه بیش از 50 درصد این رقم مصرف شده است..

وی افزود: در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری مصرف برق در استان 40 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته که این روند بسیار نگران کننده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ادامه داد: در فصل تابستان به‌دلیل استفاده از سیستم‌های سرمایشی، بیشترین مصرف برق را در استان شاهد هستیم که اگر مردم در ساعات پیک از وسایل پرمصرف برقی استفاده کنند بدون شک با خاموشی مواجه خواهیم شد.

رییس هییت مدیره شرکت توزیع برق استان یادآور شد: 1 هزار و 500 خانوار عشایر کوچ‌رو استان با تجهیز به پنل‌های خورشیدی قابل حمل از خدمات صنعت برق استفاده می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: سهم برق آبی کشور 10 درصد از کل برق تولیدی است، سال گذشته به علت کم آبی 50 درصد این میزان در مدار استان قرار گرفت و امسال کل این رقم خواهد بود و 4 هزار مگاوات نیز اضافه خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: مجموعه وزارت نیرو و صنعت برق کشور در نظر دارد با اجرای برنامه بزرگ 098 در سال‌جاری بتوانند خاموشی‌های ناشی از عدم موازنه تولید و مصرف را در مشترکین خانگی به صفر برساند که این موضوع نیازمند همکاری مردم و عزم راسخ  مجموعه مدیران ارشد استان با مجموعه صنعت برق است.

گفتنی است تعداد کل مشترکین برق استان 230 هزاراشتراک است که از این تعداد 80 هزار آن مربوط به شهرستان ایلام است.

تعداد بازدید: 4291
Powered by DorsaPortal