۱۴۰۳ جمعه ۳۱ فروردين
شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام
جهش توليد با مشاركت مردم
انتخاب رنگ:
دسته بندی مطالب
متقاضیان خارج از محدوده شهر انشعاب غیر دائم دریافت می کنند
معاون خدمات مشترکین شرکت توزیع برق استان ایلام:
معاون خدمات مشترکین شرکت توزیع برق ایلام از امکان واگذاری انشعاب برق قانونی به صورت غیر دائم به متقاضیان خارج از محدوده شهر ایلام خبر داد.

معاون خدمات مشترکین شرکت توزیع برق ایلام  از امکان واگذاری انشعاب برق قانونی به صورت غیر دائم به متقاضیان خارج از محدوده شهر ایلام خبر داد.

 سمیره سیالی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری این شرکت گفت: درگذشته در خارج از محدوده خدمات شهری شهرستان ایلام در مناطقی با عناوین هانیوان و میلاد ...ساخت و سازهایی بدون اخذ مجوزهای قانونی انجام شده که به دلیل موانع قانونی، واگذاری انشعاب برق به ساکنین مناطق مذکورامکانپذیر نبوده است.

وی افزود: تاکنون این ساکنین به صورت غیر قانونی و غیر استاندارد ( قلاب از شبکه ) از شبکه از انرژی برق استفاده کرده­ اندکه علاوه بر اینکه این امر باعث هدر رفت انرژی و آسیب به تاسیسات شبکه برق شده است،  با توجه به غیر استاندارد و غیر ایمن بودن قلاب های گرفته شده خطرات جانی نیز برای ساکنین و عابرین ایجاد کرده است.

 معاون شرکت توزیع برق ایلام ادامه داد: بارها از طریق مراجع قضایی اقدام به جمع آوری این انشعابات غیر مجاز نموده ایم که متاسفانه مجددا" توسط ساکنین وصل شده است.

سیالی با اشاره به اینکه خوشبختانه در سال 1396 قانون مجازات استفاده کنندگان غیر مجاز از برق، آب،گاز، تلفن و ... مصوب و ابلاغ گردید، بیان کرد: قانونگذار مجوز مشروط واگذاری انشعاب برق غیر دایم به متقاضیان ساکن در این مناطق را صادر نموده که متعاقب آن این شرکت شرایط تامین برق را برای آنان فراهم کرده است.

معاون مشترکین شرکت توزیع برق استان اظهار داشت:  پس از ابلاغ قانون و تامین زیر ساخت مورد نیاز اطلاع رسانی لازم به مردم منطقه در خصوص ابلاغ قانون به روش های متعددی از جمله مراجعه حضوری و توزیع بروشور خانه به خانه ، نصب بنر ، فراخون در فضای مجازی و رسانه ها و ..انجام شده است که خوشبختانه تاکنون حدود 100 متقاضی( با گذشت 5 روز از آغاز واگذاری) برای دریافت انشعاب قانونی اقدام کرده اند.

سیالی تصریح کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی مردم منطقه شرکت نیز مساعدت لازم را از جمله اخذ هزینه در چند قسط با مراجعین انجام داده است که در این فرصت از سایر ساکنین محترم نیز درخواست می شود برای خریداری انشعاب قانونی در فرصت زمانی محدود اقدام کنند.

وی در ادامه گفت: متاسفانه در سطح استان با پدیده شوم سرقت انرژی از سوی تعداد کمی از مردم مواجه هستیم که به صورت بی رویه و مسرفانه نیز از انرژی برق استفاده می کنند و این اقدام ناپسند باعث آسیب به تاسیسات شبکه توزیع و خسارت به سایر مشترکین می شود.

سیالی در پایان تاکید کرد: این شرکت به صورت دایم و با استفاده از تمام توان درصدد شناسایی استفاده کنندگان از برق غیر مجازمی باشد و به محض شناسایی، متخلفان را جهت اعمال قانون به دستگاه قضایی معرفی می نماید .

تاریخ:
1398/04/19
تعداد بازدید:
6870
نویسنده:
روابط عمومی
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس: ایلام، بلوار مدرس، شرکت توزیع برق استان ایلام
کد پستی: 6931995487 نمابر:  08433330005
تلفن: 08433333020-08433333040
پست الکترونیکinfo[at] bargh-ilam.ir
کانال اطلاع رسانی پیام رسان سروش ilambargh@
 
تاریخ بروز رسانی 1403/01/29
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق ایلام می باشد.
Powered by DorsaPortal