۱۴۰۳ جمعه ۳۱ فروردين
شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام
جهش توليد با مشاركت مردم
انتخاب رنگ:
دسته بندی مطالب
کارگاه آموزشی «روزنامه نگاری به زبان ساده» برگزار شد.
کارگاه آموزشی روزنامه نگاری به زبان ساده با حضور جمعی از علاقمندان و اصحاب رسانه، صبح چهارشنبه 13 تیرماه در سالن اجتماعات شرکت توزیع برق استان ایلام برگزار شد.

کارگاه آموزشی روزنامه نگاری به زبان ساده با حضور جمعی از علاقمندان و اصحاب رسانه، صبح چهارشنبه 13 تیرماه در سالن اجتماعات شرکت توزیع برق استان ایلام برگزار شد.

این کارگاه که به همت روابط عمومی جهت آموزش و آشنایی بیشتر خبرنگاران با اصول اولیه روزنامه نگاری برگزار شد، در ابتدا «محمدمحمدیان شمالی» به نمایندگی از دفتر روابط عمومی ضمن خیرمقدم خدمت حاضران، به بیان مختصری از چرخه تولید و توزیع برق در کشور پرداخت و مشکلات بوجود آمده از جمله قطعی های اخیر را ناشی از مشکلات تولید و خشکسالی و افزایش میزان مصرف دانست و از اهالی رسانه درخواست کرد شرکت توزیع را در زمینه اطلاع رسانی و آموزش مردم، یاری نمایند. 

در ادامه دکتر حمید حیدرپناه، روزنامه نگار و مدرس دانشگاه،  ضمن ارائه مقدماتی از ویژگی ها و ابزارهای لازم جهت تبدیل شدن به یک خبرنگار خوب، با اشاره به اینکه امروزه کار خبرنگاران برای جلب نظر مخاطبان سخت­تر شده است، از ضرورت تولید حرف های نو و حرکت به سوی «خبرنگاری خلاقانه» گفت.

مشاور رسانه ای مدیرعامل با تشریح مهارت های ده گانه جهت تبدیل شدن به یک خبرنگار خلاق، وقت شناسی، استفاده از تجربه پیشکسوتان، پرهیز از تعصب و یکجانبه نگری، همدلی با مخاطبان، شناخت عرصه رقابتی در رسانه، آراستگی ظاهری، جسارت و پشتکار، توانایی تجزیه و تحلیل مسائل، آشنایی با قوانین را از دیگر مهارت هایی دانست که یک خبرنگار لازم است داشته یا در خود تقویت کند.

وی در ادامه ضمن تشریح اهداف و نحوه ی اجرای جشنواره رسانه ای «برق و زندگی»، این جشنواره را فرصت مناسبی برای بروز خلاقیت ها نمایش توانمندی خبرنگاران و همچنین تولید محتوای مناسب برای مجموعه برق دانست و اظهار امیدواری کرد اهالی رسانه مشارکت لازم را در این جشنواره داشته باشند.

با توجه به رویکرد کاربردی بودن این نشست، حیدرپناه پس از بیان کلیاتی از اصول خبرنویسی، مصاحبه و گزارش نویسی، در پایان ضمن ارائه چند سوژه در حوزه مدیریت مصرف و سرقت انرژی، مقرر شد خبرنگاران حاضر با همیاری ایشان، به تولید محتوا در حوزه های گزارش، مصاحبه و خبر بپردازند و در رسانه ها منتشر نمایند.

لازم به ذکر است روابط عمومی شرکت توزیع از طریق برگزاری جشنواره برق و زندگی و کارگاههای آموزشی قصد دارد ضمن آموزش خبرنگاران، زمینه را برای تولید محتوای بیشتر در حوزه برق و انرژی فراهم نماید. 

تاریخ:
1397/04/13
تعداد بازدید:
6531
نویسنده:
روابط عمومی
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس: ایلام، بلوار مدرس، شرکت توزیع برق استان ایلام
کد پستی: 6931995487 نمابر:  08433330005
تلفن: 08433333020-08433333040
پست الکترونیکinfo[at] bargh-ilam.ir
کانال اطلاع رسانی پیام رسان سروش ilambargh@
 
تاریخ بروز رسانی 1403/01/29
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق ایلام می باشد.
Powered by DorsaPortal