۱۴۰۳ دوشنبه ۲۷ فروردين
شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام
جهش توليد با مشاركت مردم
انتخاب رنگ:
دسته بندی مطالب
افزایش چندبرابری مصرف برق در استان ایلام
به گزارش روابط عمومی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام با حضور در بخش گفتگوی ویژه خبری پاسخگوی ابهامات و مشکلات اخیر در خصوص قطعی های برق بود.
به گزارش روابط عمومی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام با حضور در بخش گفتگوی ویژه خبری پاسخگوی ابهامات و مشکلات اخیر در خصوص قطعی های برق بود.
شیرخانی با اشاره به افزایش چند برابری مصرف برق استان نسبت به سال گذشته، میانگین مصرف مشترکان ایلامی در برخی از نقاط استان خط قرمز ها را در نوردیده و در برخی ساعات عددی نزدیک به سی درصد بیش از مدت مشابه در سال گذشته می باشد که همین عامل  موجب ایجاد فشار بیشتر به مدار و قطعی برق در ساعات اوج مصرف شده است.
وی تغییر الگوی مصرف را مهمترین عامل به هم خوردن موازنه تولید و مصرف برشمرد و تصریح کرد: در ابتدای انقلاب برای جمعیت سی میلیونی ظرفیت منصوبه صنعت برق کشور 5 هزار مگاوات بوده و اگر بر اساس استاندار رشد مصرف پیش برویم برای جمعیت فعلی باید طرفیت مطلوب 15 هزار مگاوات باشد، این در حالی است که عدد طرفیت برق کشور قریب به 60 هزار مگاوات است و این اختلاف فاحش را فقط مصرف بی رویه می تواند توجیه کند.
شیرخانی در ادامه ضمن اشاره به طراحی جدول مدیریت اضطراری بار ، از مردم خواست با مدیریت صحیح مصرف مانع خاموشی ها شوند، که در این بین استفاده بی رویه از کولرهای گازی که عمدتا غیراستاندارد هستند و همچنین بهره گیری از وسایل پرمصرف در ساعات پیک، بیشترین فشار را به تاسیسات توزیع  وارد ساخته که می توان با تنظیم دمای مناسب وتغییر و جایه جایی مصرف و استفاده از وسایل پرمصرف در ساعات کم بار، به کاهش مصرف کمک کنند.
وی در پایان ضمن تشکر از رسانه های مختلف در خصو‌ص انعکاس مشکلات مردمی و بیان کاستی ها، برخی انتقادات و جریان سازی ها را نامناسب و بر اساس عدم آگاهی دانست و  از اهالی رسانه خواست که در راستای فرهنگسازی و آموزش جهت کاهش مصرف کمک نمایند.
تاریخ:
1397/04/17
تعداد بازدید:
4015
نویسنده:
روابط عمومی
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس: ایلام، بلوار مدرس، شرکت توزیع برق استان ایلام
کد پستی: 6931995487 نمابر:  08433330005
تلفن: 08433333020-08433333040
پست الکترونیکinfo[at] bargh-ilam.ir
کانال اطلاع رسانی پیام رسان سروش ilambargh@
 
تاریخ بروز رسانی 1403/01/21
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق ایلام می باشد.
Powered by DorsaPortal