۱۴۰۱ جمعه ۱۴ بهمن
شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام
تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین
انتخاب رنگ:
دسته بندی مطالب
کارگاه آموزشی خبرنویسی به زبان ساده با حضور جمعی از اصحاب رسانه و رابطین روابط عمومی، صبح سه شنبه 6 شهریورماه در سالن اجتماعات شرکت توزیع برق استان ایلام برگزار شد.
کارگاه آموزشی خبرنویسی به زبان ساده
کارگاه آموزشی خبرنویسی به زبان ساده با حضور جمعی از اصحاب رسانه و رابطین روابط عمومی، صبح سه شنبه 6 شهریورماه در سالن اجتماعات شرکت توزیع برق استان ایلام برگزار شد.

این کارگاه که به همت روابط عمومی جهت آموزش و آشنایی بیشتر خبرنگاران و همکاران با اصول اولیه خبر نویسی برگزار شد، دکتر حمیدحیدرپناه، روزنامه نگار، مدرس دانشگاه و مشاور رسانه ای مدیرعامل شرکت توزیع برق ایلام  ضمن اشاره به شرایط ویژه صنعت برق در عصر حاضر، به بیان مقدماتی از ویژگی ها و ابزارهای لازم جهت نگارش اخبار با رعایت استاندار های روز در این حرفه پرداخت.

وی توجه به مقوله آموزش را یکی از ضروری ترین نیازهای امروز اهالی رسانه و روابط عمومی ها دانست و با تشریح اهمیت خبرنویسی در این حوزه ها، بیان داشت که برخلاف تصور بسیاری از اهالی رسانه که خبرنویسی را یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین مهارت های خبرنگاری می دانند، این حوزه در رسانه های ما همچنان به سطح مطلوب نرسیده و نیاز به تلاش و آموزش بیشتری دارد، چرا که مشاهده اخبار سایت های ادارات و خروجی جشنواره های مطبوعاتی و داوری آثار، ضعف این حوزه را نشان می دهد و در بسیاری از جشنواره ها برگزیده ای در بخش خبر انتخاب نمی شود.

این مدرس دانشگاه در ادامه ضمن بیان اصول خبرنویسی و اهمیت ارزش های خبری، نحوه تدوین و گزینش اخبار مهم، انتخاب تیتر و مهارت های لیدنویسی را به صورت تئوری و عملیاتی برای خبرنگاران و رابطین روابط عمومی تشریح نمود.

در پایان این کارگاه ضمن پاسخگویی به سوالات و ابهامات شرکت کنندگان، چند خبر تولیدی به صورت نمونه آسیب شناسی و نقاط ضعف آنها تشریح شد.

لازم به ذکر است یکی از سیاست های اصلی روابط عمومی شرکت توزیع برق ایلام در سال جدید توجه به مقوله آموزش است و این دومین کارگاه خبرنگاری است که در سال جدید برگزار می شود. 

 

 

 

تاریخ:
1397/06/07
تعداد بازدید:
6040
نویسنده:
روابط عمومی
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق ایلام می باشد.
Powered by DorsaPortal