۱۴۰۳ جمعه ۳۱ فروردين
شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام
جهش توليد با مشاركت مردم
انتخاب رنگ:
دسته بندی مطالب
کارگاه آموزشی خبرنویسی به زبان ساده با حضور جمعی از اصحاب رسانه و رابطین روابط عمومی، صبح سه شنبه 6 شهریورماه در سالن اجتماعات شرکت توزیع برق استان ایلام برگزار شد.
کارگاه آموزشی خبرنویسی به زبان ساده
کارگاه آموزشی خبرنویسی به زبان ساده با حضور جمعی از اصحاب رسانه و رابطین روابط عمومی، صبح سه شنبه 6 شهریورماه در سالن اجتماعات شرکت توزیع برق استان ایلام برگزار شد.

این کارگاه که به همت روابط عمومی جهت آموزش و آشنایی بیشتر خبرنگاران و همکاران با اصول اولیه خبر نویسی برگزار شد، دکتر حمیدحیدرپناه، روزنامه نگار، مدرس دانشگاه و مشاور رسانه ای مدیرعامل شرکت توزیع برق ایلام  ضمن اشاره به شرایط ویژه صنعت برق در عصر حاضر، به بیان مقدماتی از ویژگی ها و ابزارهای لازم جهت نگارش اخبار با رعایت استاندار های روز در این حرفه پرداخت.

وی توجه به مقوله آموزش را یکی از ضروری ترین نیازهای امروز اهالی رسانه و روابط عمومی ها دانست و با تشریح اهمیت خبرنویسی در این حوزه ها، بیان داشت که برخلاف تصور بسیاری از اهالی رسانه که خبرنویسی را یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین مهارت های خبرنگاری می دانند، این حوزه در رسانه های ما همچنان به سطح مطلوب نرسیده و نیاز به تلاش و آموزش بیشتری دارد، چرا که مشاهده اخبار سایت های ادارات و خروجی جشنواره های مطبوعاتی و داوری آثار، ضعف این حوزه را نشان می دهد و در بسیاری از جشنواره ها برگزیده ای در بخش خبر انتخاب نمی شود.

این مدرس دانشگاه در ادامه ضمن بیان اصول خبرنویسی و اهمیت ارزش های خبری، نحوه تدوین و گزینش اخبار مهم، انتخاب تیتر و مهارت های لیدنویسی را به صورت تئوری و عملیاتی برای خبرنگاران و رابطین روابط عمومی تشریح نمود.

در پایان این کارگاه ضمن پاسخگویی به سوالات و ابهامات شرکت کنندگان، چند خبر تولیدی به صورت نمونه آسیب شناسی و نقاط ضعف آنها تشریح شد.

لازم به ذکر است یکی از سیاست های اصلی روابط عمومی شرکت توزیع برق ایلام در سال جدید توجه به مقوله آموزش است و این دومین کارگاه خبرنگاری است که در سال جدید برگزار می شود. 

 

 

 

تاریخ:
1397/06/07
تعداد بازدید:
6943
نویسنده:
روابط عمومی
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس: ایلام، بلوار مدرس، شرکت توزیع برق استان ایلام
کد پستی: 6931995487 نمابر:  08433330005
تلفن: 08433333020-08433333040
پست الکترونیکinfo[at] bargh-ilam.ir
کانال اطلاع رسانی پیام رسان سروش ilambargh@
 
تاریخ بروز رسانی 1403/01/29
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق ایلام می باشد.
Powered by DorsaPortal